Rok szkolny 2015/16


Z wizytą w Domu Małego Dziecka w Bydgoszczy

Wolontariuszki naszej szkoły odwiedziły dzieci w Domu Małego Dziecka w Bydgoszczy.  Dziewczyny przekazały dary zebrane w naszej szkole (artykuły papiernicze i zabawki) oraz przeprowadziły zajęcia dotyczące wiosny. Dzieci szybko zaprzyjaźniły się z naszymi wolontariuszkami. Myślimy, więc, że to nie nasza ostania wizyta w tym miejscu.

Noc filmowa dla gimnazjum

W dniach 11 - 12.03.2016 roku odbyła się w naszej szkole "nocka filmowa" dla uczniów gimnazjum. Jej hasłem były słowa Ignacego Krasickiego "I śmiech niekedy może być nauką". I rzeczwyiście, okazji do śmiechu nie brakowało. Gimnazjaliści, poza obejrzeniem wybranych filmów komediowych, wzięli udział w zabawach przygotowanych przez członików SU. Odbyła się randka w ciemno oraz szkolne śluby połączone z egzaminem na dobrą żonę / męża. Wszyscy bawili się doskonale i ... nie zmrużyli oka do białego rana :)


Kiermasz świąteczny

W pierwszych dniach grudnia odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie sprzedawali wykonane przez siebie ozdoby oraz kartki świąteczne, a także ciasto oraz świece charytatywne Caritas. A wszystko to odbywało się w milej atmosferze, przy dźwiękach świątecznej muzyki. Środki uzyskane z kiermaszu zostaną przeznanaczone na potrzeby uczniowskie. Co to będzie? O tym zdecydują uczniowie już niedługo :)

Marzycielska Poczta

W grudniu nasza szkoła wzięła udział w akcji "Marzycielska Poczta" , która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w tej akcji. W tym roku postanowiliśmy pisać listy i wykonywać kartki dla Nikoli Kabat. Dziewczynka ma 9 lat i zmaga się z nieuleczalną chorobą jaką jest rdzeniowy zanik mięśni. Nikolka z powodu choroby większość czasu spędza w domu, z dala od kolegów i koleżanek. To właśnie dla niej nasi uczniowie wykonali piękne kartki, a niektórzy napisali nawet listy. Wszystko zostało zapakowane i wysłane na adres zamieszkania Nikoli. Mamy nadzieję, że otrzymane od nas kartki i listy spodobają się dziewczynce i sprawią, że będzie czuła się mniej samotna :)

Góra Grosza

W ramach tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza" nasi uczniowie usypali górę groszy wartą 631 złotych i 36 groszy! Pieniądze zostały wysłane do fundacji "Nasz Dom", która to przeznaczy je na pomoc dzieciom wychowującym się poza własnymi rodzinami. 

Góra Grosza


Dyskoteka halloweenowa

Zapraszamy do fotorealacji z dyskoteki halloweenowaej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski:

Mamy wybrany Samorząd Uczniowski!

W wyniku przeprowadzonych 30 września 2015 roku wyborów do Samorządu Ucziowskiego, opiekunem SU wybrana została pani Zuzanna Piątkowska. Przewodniczącą SU została Hanna Szawluk z klasy III gim, a jej zastępcą Mikołaj Nowicki z klasy 6c. Do Samorządu Uczniowskiego wybrano ponadto następujących uczniów:
Anna Światowiak, kl. 5c
Juliusz Tomaszewski, kl. 6a
Bartosz Duliński, kl. 5a
Matylda Mackiewicz, kl. 5d
Aleksandra Sobieszczańska, kl. 5b
Oliwia Łatka, kl. 6c
Olga Sobańska, kl. 5a
Amelia Czajka, kl. 4b
Aleksandra Kubiak, kl. 5a

Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Mamy wybrany Samorząd Uczniowski

Mamy wybrany Samorząd Uczniowski

Darmowa strona www - zrób ją sam!