Rok szkolny 2014/15


 Z wizytą u bydgoskich czworaczków


W czerwcu w naszej szkole zbieraliśmy produkty dla bydgoskich czworaczków - Bartusia, Adasia, Piotrusia i Michałka. Przynosiliście proszki do prania, kremy, chusteczki nawilżane, pieluchy oraz ubranka. To wszystko zanieśliśmy do mieszkania dzieciaczków i ich rodziców parę dni temu. Byli bardzo zadowoleni :) A chłopcy są boscy... :) Na zdjęcie nie zapał się tylko Bartuś, który akurat spał :) Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki - dziękujemy!


Wielka zbiórka książek zakończona sukcesem!


W czerwcu zakończyła się również zbiórka książek dla Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Akcja odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zaczytani". Udało nam się zebrać 129 egzemplarzy - pięknych, kolorowych pozycji czytelniczych dla dzieci i młodzieży. Wszystkie książki zostały przekazane podopiecznym szpitala. Dziękujemy tym, którzy przyłączyli się do zbiórki 


Nasi wolontariusze w Domu Małego Dziecka w Bydgoszczy


24 czerwca 2015 roku nasi wolontariusze odwiedzili podopiecznych Domu Małego Dziecka w Bydgoszczy. Wolontariusze przekzali dzieciom zebrane w wyniku szkolnej zbiórki artykuły papiernicze. Ponadto, uczniowie zwiedziły placówkę oraz zapoznały się z zasadami jej funcjonowania.

Konkurs "Wkręceni w pomaganie" rozstrzygnięty!


W konkursie dla klas "Wkręceni w pomaganie" zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski oraz wolontariat szkolny zwyciężyły:
 - na poziomie klas 0 - 3 - kl. 2c
 - na poziomie klas 4 -6 i gim - kl. 5c.
Uczniowie zwycięskich klas wygrali bilety do kina na wybrany senas :) GRATULUJEMY!!!

Podziękowania dla wolontariuszy


20 maja 2015 roku podczas szkolnego Dnia Nauki wolontariusze otrzymali podziękowania za swoją całoroczną pracę w wolontariacie szkolnym. 

Zapraszamy do galerii zdjęć:Mam talent

 

20 marca 2015 roku z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się "Mam talent", czyli pokaz uczniowskich talentów. Imprezę została zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego W wyniku obrad jury, zwycięzcą konkursu został Rafał Jaszczyk z klasy III gim (miksowanie piosenek). Drugie miejsce zajęły dziewczyny z klasy II gim - Karolina Kugler (gra na gitarze) i Katarzyna Dobosz (śpiew). Trzecie zaś miejsce przypadło Wiktorii Podkrólewicz z klasy 6d (śpiew). Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć:


Wieczór filmowy

 

27 marca 2015 r. odbył się w naszej szkole po raz pierwszy wieczór filmowy dla klas szóstych. Na początek został uczniom zaprezentowany film "Billy Elliot". Film opowiadał historię jedenastoletniego chłopca, który zostaje zapisany przez surowego ojca na lekcje boksu, ale przez przypadek trafia na zajęcia taneczne. Wkrótce okazuje się, że balet jest jego pasją. Tematyka "Biily Elliota" poruszała takie zagadnienia jak dążenie do realizacji pasji, przekraczanie granic, burzenie stereotypów. Drugim filmem, który uczniowie mieli okazję obejrzeć byl dramat produkcji holenderskiej pt. "Ósmoklasiści nie płaczą". Film opowiadał historię dwunastoletniej Akkie, która pasją byla piłka nożna. Mimo ciężkiej choroby dziewczynka postanowiła, że się nie podda i nadal chciała żyć pełnią życia. I w tym filmie zostały także poruszone takie problemy jak realizacja pasji, burzenie stereotypów, przekraczanie granic, jak również temat choroby i walki z nią.

Zapraszamy do galerii zdjęć:


Dyskoteka karnawałowa

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z szalonej karnawałowej dyskoteki organizowanej przes SU:


Pierniki na walentynki

 

Przed feriami Samorząd Uczniowski oraz Mały Samorząd przygotował akcję pn. "Pierniki na walentynki". Uczniowie samodzielnie wykonali pierniki, a następnie sprzedawali je swoim kolegom i koleżankom. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na powstanie szkolnego radiowęzła.

Zapraszamy do galerii:


XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

11 stycznia nasi wolontariusze na ulicach Bydgoszczy kwestowali na rzecz WOŚP. Wszystkim wolontariuszom gratulujemy zapału! :) :) :)

Zapraszamy do galerii:


Podsumowanie akcji "Góra Grosza"


W wyniku akcji "Góra Grosza" uczniowie naszej szkoły zebrali górę groszaków o wartości 534 złotych i 89 groszy. Gratulujemy :)


Świąteczny konkurs Samorządu Uczniowskiego


Klasy 4-6 oraz gimnazjum wzięły udział w świątecznym konkursie SU, który polegał na udekorowaniu swojej sali pod kątem świąt obchodzonym w jednym z krajów (który wcześniej został wylosowany przez daną klasę). Dodatkowym zadaniem klasy było zaśpiewanie kolędy, której tytuł został również wcześniej wylosowany. Klasy prześcigały się w pomysłach co do wystroju sali oraz sposobu zaśpiewania kolędy. Ostatecznie, konkurs zwyciężyła klasa 4c, która zaprowadziła w swojej sali gracki klimat oraz pięknie wykonała kolędę "Cicha noc". Organizatorzy konkursu postanowili również wyróżnić klasy: 4d, 5c oraz 6a. Zwycięska klasa otrzymała "szczęśliwe bony" , a wyróżnione klasy słodki upominek. Gratulujemy wszystkim klasom wspaniałych pomysłów :)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:


Świąteczne niespodzianki od Samorządu Uczniowskiego


Na jednym z grudniowych spotkań Samorządu Uczniowskiego, przedstawiciele SU przygotowali drobne upominki dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi z naszej szkoły. Własnoręcznie wykonali piękne pudełeczka, do środka których włożyli cukierki oraz życzenia. Z reakcji obdarowanych, można stwierdzić, iż prezenciki były udane :)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:


"Witaj Święty Mikołaju"


Już po raz drugi wolontariusze naszej szkoły zaangażowali się w przygotowanie paczek dla dzieci niepełnosprawnych w ramach akcji "Witaj Święty Mikołaju". Inicjatorem przedsięwzięcia jest Ruch na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych "Wyzwanie". W podarunkach dla dzieci znalazły się słodycze, książki, maskotki i zabawki, które zostały ofiarowane przez uczniów naszej szkoły. Poniżej podziękowanie od organizatoróww za udział w akcji.


"Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas"


Nasi wolontariusze rozprowadzali wigilijne świece Caritas w ramach akcji z "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". 

Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świeca ta symbolicznie stawiana jest czasem podczas Wigilii na pustym talerzu oczekującym na ubogiego, nieznajomego, wędrowca. W ostatnich latach przed świętami Bożego Narodzenia rozprowadzanych jest kilka milionów świec Caritas. Dzięki temu przez 21 trwania akcji lat pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z ubogich rodzin. 


Ogólnopolska Zbiórka Żywności CARITAS

 

W dniach 12- 13 grudnia w markecie "Biedronka" nasi wolontariusze zbierali żywność w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności CARITAS. Uczniowie pracowali dzielnie i gorąco zachęcali klientów sklepu do wsparcia akcji. Następnie wolontariusze segregowali żywność i liczyli... W rezultacie okazało się, że udało się uzbierać 270 kilogramów żywności.

Zebrana żywność w formie paczek świątecznych trafi do najbardziej potrzebujących rodzin z naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii, gdzie znaleźć można zdjęcia z tej zbiórki:


"Świąteczny prezent dla każdego dziecka"

 

W ramach XXIV edycji akcji charytatywnej pod hasłem "Świąteczny prezent dla każdego dziecka" uczniowie naszej szkoły przygotowali 18 paczek z zabawkami i słodyczami. Paczki zostały przekazane za pośrednictwem PCK  ubogim dzieciom z rodzin mieszkających na wsiach popegerowskich. 

Marzycielska Poczta

 

W ramach ogólnopolskiej akcji "Marzycielska Poczta" uczniowie naszej szkoły pisali kartki i listy do Julki Skonieczek - 10-letniej dziewczynki dotkniętej chorobą mitochondrialną z manifestacją wielonarządową. Mimo, że jest to choroba nieuleczalna, Julka stara się cieszyć życiem, przez co znajomi nazywają ją Wielką Wojowniczką. Ze względu na liczne schorzenia dziewczynka ma ograniczony kontakt z dziećmi, dlatego każdy wysłany list na pewno będzie dla Julii wielką radością.
Profil Julki na portalu Marzycielska Poczta: http://marzycielskapoczta.pl/julia-skonieczek/

 Dyskoteka halloween

 

29 października Samorząd Szkolny reprezentowany przez klasę III gimnazjum oraz 4b zorganizował dyskotekę z okazji halloween. Czwartoklasiści przygotowali ciekawe konkursy - m.in. na najpiękniejszą mumię. na najlepsze przebranie halloweenowe oraz tańce na gazecie. Nagrodami w konkursach były m.in. "szczęśliwe bony". Wszyscy bawili się przed dwie godziny w doskonałych humorach.

Zapraszamy do galerii, gdzie znajdziecie zdjęcia z tej szalonej dyskoteki:"Grosz do grosza"

 

W dniach 1 - 19 października przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę drobnych monet w ramach ogólnopolskiej akcji "Grosz do grosza". W naszych salach stały specjalne puszki, do których przez 2 tygodnie wrzucaliśmy pieniądze - głównie tzw. groszaki. W rezultacie udało się uzbierać całkiem sporą kwotę, bo aż 437 złotych 32 grosze. Uzyskane fundusze zostały przekazane organizatorowi akcji - fundacji "Być Bardziej", która zakupi obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci.

 

Więcej o akcji można odnaleźć pod następującym adresem:

http://www.dzwoneknaobiad.pl/grosz_do_grosza

 

A tak pracowali wolontariusze, licząc pieniądze:


Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego

W drugiej połowie września odbyły się w naszej szkole wybory do władz SU. Poprzedzone zostały one kolorową i ciekawą kampanią wyborczą. 30 września uczniowie klas 4 - 6 i gimnazjum wybierali swoich przedstawicieli do SU oraz opiekuna SU. Oto wyniki wyborów:

Jakub Chamier-Gliszczyński (III gim) - przewodniczący

                                                   Mikołaj Nowicki (5c) - zastępca przewodniczącego

Alicja Dulińska (6a) - zastępca przewodniczącego

Oliwia Angowska (6b)

Oliwia Łatka (5c)

Bartosz Duliński (4a)

Martyna Tomaszewska (6a)

Konrad Gołębiewski (III gim)

Mikołaj Arbus (II gim)

Alan Nowak (4d)

Joanna Zielonka - opiekun SU

Zuzanna Piątkowska - zastępca opiekuna

Nowym władzom SU serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

"Z uśmiechem do szkoły" - akcja Caritas


Na początku września wolontariusze z naszej szkoły rozprowadzali cegiełki Caritas w ramach akcji z "Uśmiechem do szkoły". Zebrane fundusze zostały przeznaczone na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce.


Europejski Dzień Bez Samochodu

Nasi wolontariusze zostali zaangażowani do przeprowadzeniu miejskich obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Pomagali przy organizacji gry miejskiej dla gimnazjalistów pt. "Porwanie Dymskiego". 
Darmowa strona www - zrób ją sam!