Rok szkolny 2013/14


Zawody rowerowe "Czar 2 kółek"

 

4 czerwca 2014 roku na stadionie CWZS „Zawisza” odbył się Wielki Finał miejskich zawodów rowerowych "Czar 2 kółek" dla uczniów klas 1 - 6. Mimo, iż wśród zawodników nie znaleźli się uczniowie naszej szkoły, to jednak nie zabrakło nas - uczennice z klasy 6. pomagały jako wolontariuszki w organizacji imprezy. Ich zadaniami była m.in. rejestracja uczestników, obsługa cysterny z wodą, rozdawanie numerów startowych, dbanie o porządek oraz pomoc Panu Prezydentowi Bydgoszczy w rozdawaniu dyplomów, pucharów i medali dla zwycięzców. Wolontariuszki ze swoich zadań wywiązały się na medal :)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy:


Zostaw swój 1% w Bydgoszczy


Ogólnopolska Zbiórka Żywności CARITAS

 

W dniach 14 - 15 marca w markecie "Biedronka" nasi wolontariusze zbierali żywność w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności CARITAS. Ludzie dobrej woli wrzucali do koszyków wolontariuszy m.in.: makaron, mąkę, cukier, olej, mleko, słodycze, konserwy, płatki kukurydziane. Wszystkie te produkty zważone razem dały sumę 186,3 kilogramów! Zebrana żywność w formie paczek świątecznych trafiła do najbardziej potrzebujących rodzin z naszej szkoły.


"Mam talent"

 

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, 21 marca 2014 roku, odbyła się piąta już edycja konkursu pt. "Mam talent". Przedstawiciele klas 4-6 i gimnazjum prezentowali się wokalnie, tanecznie oraz aktorsko, walcząc o nagrodę główną w wysokości 300 złotych. Ich występy oceniało jury w składzie: pani Joanna Zielonka - opiekun SU, Kiara Lewandowska z VIb, Karmina Dudzińska z VIa oraz gwiazda imprezy - Krzysztof Kalwaj z III gim.
Zwyciężyła Agnieszka Sieklicka z III gim wykonując brawurowo piosenkę "Lorde royals". Drugie miejsce przypadło Kai Wardzinskiej z Va, która cudowanie zaśpiewała jeden z przebojów Adele. Trzecie miejsce zajęła Julia Stawarz z VI d, która zaprezentowała autorską wersję piosenki "Nie patrzę w dół".
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie nagrody, zaś laureaci nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.


Noc filmowa

 

17 stycznia odbyła się w naszej szkole niecodzienna impreza zorganizowana przez SU - noc filmowa dla gimnazjalistów. Jej tematem przewodnim była niepełnosprawność - zarówno ta fizyczna, jak i umysłowa. Młodzież obejrzała filmy: "Cyrk motyli", "Czarny balonik" oraz "Nietykalni". Imprezie towarzyszyła wystawa prac uczniów nt. niepełnosprawności. Noc filmowa trwała do białego rana i oczywiście prawie nikt nie zmrużył oka ;P


Dyskoteka na rzecz WOŚP

 

15 stycznia odbyła się w naszej szkole dyskoteka na rzecz WOŚP. Jej organizatorem był SU reprezentowany przez klasę 6b. Wzięli w niej udział uczniowie z klas 4 - 6 oraz gimnazjum. Zabawę rozkręcał jak zwykle niezastąpiony pan Robert :) Zebrane podczas jej trwania fundusze zostały przekazane na rzecz WOŚP.

Zapraszamy do galerii:


XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

12 stycznia nasi wolontariusze na ulicach Bydgoszczy kwestowali na rzecz WOŚP. Spisali się całkiem nieźle - łącznie zebrali 8077 złotych i 99 groszy. Rekordzistką okazała się Oliwia Wolanin, która zebrała 1268,88. Wszystkim wolontariuszom gratulujemy zapału! :) :) :)

Zapraszamy do galerii:


"Góra Grosza"

 

W wyniku ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza" zebraliśmy następującą liczbę monet:

1 gr - 7723

2 gr - 6785

5 gr -3982

10 gr - 756

20 gr -4012

50 gr - 143

1 zł - 13

2 zł - 2

5 zł - 1

Co łącznie dało kwotę 661 złotych i 37 groszy! Cieszymy się, że udało się nam usypać tak sporą GÓRĘ GROSZA :)

 

więcej informacji o akcji: http://towarzystwonaszdom.pl/?sub=8


Nasza choinka

 

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego została zakupiona nowa choinka dla naszej szkoły. Stanęła na pierwszym piętrze. Choinkę zdobiły m.in. prace wykonane na szkolny konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Jego organizatorem był SU.
Laureatkami konkursu zostały: Alicja Gabrysiak z klasy 4c, Weronika Kania z klasy 4a oraz Marta Braun z klasy 6c. Nagrodzone prace oraz naszą choinkę prezentujemy poniżej
.


Ogólnopolska Zbiórka Żywności CARITAS

 

W dniach 6 - 7 grudnia w markecie "Biedronka" nasi wolontariusze zbierali żywność w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności CARITAS. Nasi uczniowie pracowali dzielnie i gorąco zachęcali klientów sklepu do wsparcia akcji. Następnie wolontariusze segregowali żywność i liczyli... W rezultacie okazało się, że udało się uzbierać 250 kilogramów żywności.

Zebrana żywność w formie paczek świątecznych trafi do najbardziej potrzebujących rodzin z naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii, gdzie znaleźć można zdjęcia z tej zbiórki:


Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych 

 

3 grudnia nasi wolontariusze pomagali w organizacji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych organizowanych w MOK-u w Bydgoszczy. Nasze uczennice pomagały osobom niewidomym w dotarciu na miejsce obchodów, a także pomagały w czynnościach organizacyjnych. Spisały się na medal :)

Oto nasze wolontariuszki w Miejskim Ośrodku Kultury w Bydgoszczy:


Zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Małego Dziecka w Bydgoszczy

 

Przez cały listopad trwała w naszej szkole zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Małego Dziecka w Bydgoszczy. Nasi uczniowie okazali wielkie serce i udało się zebrać naprawdę sporą ilość łakoci. Niektóre dzieci nawet z chlebaków wyciągały słodkości i przekazywały na zbiórkę.

Słodycze zostały już przekazane podopiecznych Domu Małego Dziecka w Bydgoszczy. Wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę składamy gorące podziękowania!


4 grudnia w bydgoskim ratuszu miała miejsce uroczysta gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Podczas niej nagrodzono najaktywniejszych wolontariuszy oraz ich opiekunów. Nasza wolontariusza - Wiktoria Prentka otrzymała od pana prezydenta Rafała Bruskiego podziękowanie za swoją wolontariacką pracę.Wiktoria jest uczennicą klasy III gimnazjum. W wolontariacie szkolnym udziela się drugi rok. Do podejmowanych przez nią działań zaliczyć można m.in.: tresowanie psów w Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy, rozdawanie kanapek osobom bezdomnym, prowadzenie zabaw dla dzieci w świetlicy szkolnej. Wolontariusza czynnie uczestniczyła także w takich akcjach, jak: "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom", "Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas", "Marzycielska Poczta", "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", "Pomożemy zimą nakarmić Burka i Kicię". 

 Dyskoteka halloween

 

31 października Samorząd Szkolny reprezentowany przez klasę II gimnazjum zorganizował dyskotekę z okazji Halloween. Jej uczestnicy, czyli uczniowie klas 4 -6 oraz gimnazjum przebrani byli za duchy, czarownice, kościotrupy oraz inne mroczne postacie. Zabawę rozkręcał jak zwykle niezastąpiony pan Robert.

Zapraszamy do galerii, gdzie znajdziecie zdjęcia z tej szalonej dyskoteki:


Nasze spotkania SU

 

Jako Samorząd Szkolny spotykamy się regularnie, aby planować naszą pracę i omawiać bieżącą działalność. Zdarza się, że w naszych spotkaniach uczestniczy pani dyrektor, pani pedagog oraz inni zaproszeni przez nas goście. Rozmawiamy o potrzebach i pomysłach uczniów dotyczących życia naszej szkoły. Przedstawiciele klas wszystko skrzętnie notują, aby później przekazać ważne informacje kolegom i koleżankom ze swoich klas.

Poniżej zdjęcia ze spotkania, które odbyło się 8 listopada (nasze odświętne stroje i biało-czerwone kotyliony są związane z obchodami Święta Niepodległości):


"Grosz do grosza"

 

W dniach 1 - 18 października przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę drobnych monet w ramach ogólnopolskiej akcji "Grosz do grosza". W naszych salach stały specjalne puszki, do których przez 2 tygodnie wrzucaliśmy pieniądze - głównie tzw. groszaki. W rezultacie udało się uzbierać całkiem sporą kwotę, bo aż 320 złotych 84 grosze. Uzyskane fundusze zostały przekazane organizatorowi akcji - fundacji "Być Bardziej", która zakupi obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci.

 

Więcej o akcji można odnaleźć pod następującym adresem:

http://nakarmglodnego.pl/grosz-do-grosza-2/

 

A tak pracowali wolontariusze, licząc pieniądze:


Kartki dla Oliwii

 

W dniach 21 - 25 października wykonywaliśmy kartki urodzinowe dla Oliwki - chorej na białaczkę dziewczynki z Zielonej Góry. Akcja była odpowiedzią na apel jednej z internautek, która na facebooku poprosiła o wysłanie kartek z życzenia dla Oliwii z okazji 6. urodzin. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania! Dziewczynka dostała około miliona kartek z całego świata. Cieszymy się, że i my mogliśmy się dołączyć do radości Oliwki wysyłając z naszej szkoły ponad 300 laurek urodzinowych.

 

Więcej o akcji można odnaleźć pod następującym adresem:

https://www.facebook.com/PomocIWsparcieDlaOliwkiGandeckiej?fref=ts

 

A oto niektóre z kartek, które wykonaliśmy dla Oliwki:

Darmowa strona www - zrób ją sam!